Тодоров дебютира за Нотингам срещу Ричард Дън

След около месец забавяне (заради технически проблеми около картотекирането) българинът Николай Тодоров най-после дебютира в официален мач за Нотингам Форест. Бойното му "кръщене" бе в Лондон срещу Куинс Парк Рейнджърс в среща от първенството на юношите до 21 години. Домакините измъкнаха 2:1 и оглавиха класирането.

Мачът започнал отлично за тях след като в 5-ата минута Кокс наказал грешка на 19-годишен защитник Рохер Риера (привлечен от Барселона). Опитът също е бил на страната на КПР, тъй като мениджърът им заложил на няколко футболисти от мъжкия тим – вратарят Брайън Мърфи, левият бранител Сук Йонг Юн (участник на Мондиал 2014 в състава на Южна Корея) и ирландецът Ричард Дън (с над 500 мача във Висшата лига на Англия с екипите на Евертън, Манчестър Сити, Астън Вила и КПР).

Именно отказалият се в началото на тази година от селекцията на Ейре 35-годишен бранител е бил „сянката“ на българина. Жестоката битка между двамата е протекла с променлив успех. На няколко пъти 18-годишният таран на Форест умело се измъквал от „клещите“ на близо 2-метровият и почти 100-килограмов Дън. В средата на първото полувреме след пас на Уилфред Гнахор, Тодоров със задна ножица насочил топката към вратата, но Мърфи отразил удара.

Въпреки постоянните „милувки“ на Дън, българският нападател го преодолял още няколко пъти. В края на полувремето и шутирал опасно, но вратарят на КПР отново опазил мрежата си „суха“. Тодоров отправил още един удар с глава, но извън очертанията на вратата.

В началото на второто полувреме изнервеният ирландец на два пъти буквално прегазил Тодоров, но съдията останал безмълвен. Решенията му ядосали мениджърът на Форест – Джими Джилингъм, който минути по-късно сменил българският нападател. В 81-ата минута Майкъл Доти решил крайния изход на срещата с втори гол за лондончани. Малко след това гостите реализирали почетното си попадение за крайното 2:1.