Локо (Пд) не срещна трудности в Стара Загора

Тимът на Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 Верея в среща от 1/16-финалите за Купата на България, която се игра на стадион "Берое" в Стара Загора. Живко Желев си отбеляза автогол в 13-ата минута, а Янко Сандански добави още едно попадение в 29-ата.

Домакините организираха първата опасна атака в 5-ата минута, но Диян Молдованов изби топката пред връхлитащия Ангел Костов и предотврати опасността. В 13-ата минута Бирсент Карагерен центрира от фаул, Желев се опита да изчисти, но вместо това заби топката в собствената си врата.

"Смърфовете" продължиха да доминират и в 29-ата минута си осигуриха комфортен аванс. Сандански успя да отбележи с удар от около 25 метра, а вратарят на Верея бе затруднен и от рикошет, който не му позволи да реагира адекватно и да спаси.

През втората част играчите на тима от "Б" група погледнаха по-смело към вратата на Божидар Стойчев. Далечен удар на Костов в 52-ата минута обаче бе спасен от стража на "смърфовете", а малко по-късно Желев прати кълбото на сантиметри от страничната греда.

До края на мача единствената реална голова възможност се откри пред Карагерен в 67-ата минута, но острият му изстрел бе избит с мъка от Ясин Ел Хараби.

ВЕРЕЯ - ЛОКО (ПД) 0:2
0:1 Желев (13-авт.)
0:2 Сандански (29)

ВЕРЕЯ: Ясин Ел Хараби, Джунейт Али, Живко Желев, Цветелин Радев, Петко Ганев, Тодор Динчев, Милен Митев, Константин Атанасов, Джунейт Яшар (46-Исус Ангелов), Ангел Костов (74-Михаил Лалев), Петър Казаков (46-Николай Киров)

ЛОКО (ПД): Божидар Стойчев, Ивайло Димитров, Елиан Парино, Диян Молдованов, Христо Стаматов (57-Ванчо Траянов), Янко Сандански, Благой Наков (77-Айкут Янъков), Георги Вълчев, Станислав Маламов (46-Венелин Филипов), Бранимир Костадинов, Бирсент Карагерен

Съдия: Радослав Станев
Стадион: "Берое", Стара Загора