Нюелс не успя да скъси аванса на Ривър Плейт

Сан Лоренсо се реваншира частично пред феновете си за отпадането на осминафинал за купата на Аржентина от Дефенса и Джустисия и го победи с 3:1 в среща от 8-ия кръг. Мауро Сето, Мауро Матос и Енцо Калински се разписаха за Светците, които са и действащ шампион от турнира Копа Либертадорес. Хулио Родригес Хименес откри резултата в 14-ата минута, но след пет Сето изравни.

Другите два гола паднаха след почивката, като с този успех Сан Лоренсо вече има 10 точки и се нарежда на 9-а позиция. Новаците в Примера дивисион Дефенса и Джустисия имат 8 и са на 15-о място. 3-ият в класирането Нюелс Олд Бойс не успя да вземе повече от точка при визитата си на Расинг и се задоволи с 1:1.

Ветеранът Инасио Скоко откри резултата за Нюелс в 11-ата минута, а Густаво Боу изравни в 28-ата. Нюелс има 16 точки, колкото и 2-ият Ланус. Изненадващо Ривър Плейт запазва лидерската си позиция с 19, след като в неделя разгроми Индепендиенте с 4:1.