Валенсия с класика над Хетафе и с трета поредна победа (видео)

Отборът на Валенсия все повече набира скорост в Примера дивисион. Тази вечер "прилепите" записаха категоричен успех с 3:0 в гостуването си на Хетафе в последния мач от 4-ия кръг и така стигна до трета поредна победа на сметката си.

Резултатът в мача откри Пако Алкасер още в 7-ата минута. Той бе изведен на скорост и с шпагат успя да търкулне кълбото покрай плонжа на вратаря за 0:1. В 20-ата минута отново Алкасер бе замесен във втория гол, като след двойно подаване изведе Андре Гомеш на стрелкова позиция и португалецът не сгреши за 0:2. Третият гол за "прилепите" пък вкара Родриго Морено от дузпа за спъване на Софиан Фегули в 72-ата минута. Две минути по-късно обаче крилото развали доброто впечатление като си изкара втори жълт и червен картон и остави гостите с човек по-малко до края на двубоя.

С този успех Валенсия събра актив от 10 точки и излезе на 2-ата позиция във временното класиране. Хетафе пък остава 16-ти с 3 точки.