Балкан спечели приятелския турнир в Ботевград

Победител в тристранния турнир в Арена Ботевград стана отборът на Балкан. В последния мач днес следобед той победи Ямбол със 107-79 (35-20, 26-12, 22-10, 24-18).

В първите пет минути на срещата и двата отбора бяха почти стопроцентови при стрелбата си, но до края на частта точността бе само за играчите на Балкан, който отбелязаха 35 точки срещу 20 на съперника. Във втората четвъртина тази тенденция се запази и на полувремето резултатът набъбна на 61-39. В тези първи двайсет минути Иван Лилов вкара пет от общо шестте си тройки в мача.

Превъзходството на домакините продължи и в останалите две части. В последната четвъртина двамата треньори пуснаха в игра всички свои налични състезатели.

Зелено-белите отбелязаха общо 19 тройки от 35 опита, което е доста добър процент - 54%, за 2 точки успеваемостта им е 60%. Освен това направиха и цели 32 асистенции - с 15 повече от Ямбол, двойно повече са и отнетите топки, интересно е, че гостите имат превес в борбите - 29 срещу 27 за Балкан. Тенчо Тенчев демонстрира страхотен мерник и стана топреализатор с 21 точки. Той вкара 7 тройки от 11 опита. С 20 точки за по-малко от 20 минути игра е Иван Лилов, той има 6 тройки от 10 опита, направи и 7 завършващи подавания. 15 точки и 8 борби са в графата на черногореца Вукота Павич. С 14 точки е сръбският център Милан Милованович. Станислав Ваклинов е с 10 точки, с по 9 са Мартин Маринов и Педжа Стаменкович, който направи и 13 асистенции. Николай Маринов има 5 точки, Павел Маринов е с 4 за 17 минути игра.

За Ямбол най-много точки - 19, вкара американският гард Тайлър Лейзър, хърватското крило Тони Бърнас има 13, с 11 е капитанът Говедаров.