Крузейро загуби дербито с Атлетико Минейро

Крузейро загуби с 2:3 от гостуващия Атлетико Минейро в среща от 23-ия кръг на бразилското футболно първенство и пропусна шанса да увеличи преднината си на върха в класирането. Шампионите губеха с два гола до 41-а минута, когато за гостите се разписаха Карлос и Диего Тардели. Тимът на Крузейро изравни с попадения на Рикардо Гулар и Алисон в началото на втората част. Младият нападател на Атлетико Минейро Карлос с втория си гол в мача след удар с глава във втората минута на добавеното време донесе победата на своя тим.

Тимът на Крузейро, който допусна втора загуба в последните си три срещи, води със 7 точки на върха в класирането.

Вторият Сао Пауло загуби като гост с 2:3 от Коринтианс и има актив от 42 точки. Нападателят на Перу Хосе Паоло Гереро отбеляза победния гол за Коринтианс в 74-а минута. Домакините на два пъти изравняваха резултата след точни изпълнени дузпи на Фабио Сантос, който получи червен картон седем минути преди последния съдийски сигнал. За Сао Пауло червен картон получи Алваро Перейра в 65-а минута.

Интернасионал се изкачи на трето място в подреждането след успех с 1:0 срещу Атлетико Паранензе. Единственото попадение в мача реализира Рафаел Моура в 81-а минута. Интернасионал е с 41 точки, с точка повече от четвъртия Коринтианс.

Бразилският нападател Фред донесе равенството на Флуминензе като гост на Фламенго 1:1 на "Маракана". Той беше точен в 45-а минута, а преди това домакините откриха резултата с гол на Едуардо да Силва. В друг мач от кръга Витория спечели с 2:1 срещу Баия в Салвадор. Палмейрас се смъкна на последното място, след като допусна поражение от Гояш с 0:6.