Израелец е начело на Балкан Бреслау Рали

Израелецът Раз Хайман с бъги Пойнтер оглави генералното класиране в крос-кънтри категорията на Balkan Breslau Ralye 2014 след втория състезателен ден. Хайман спечели 360-километровата отсечка в Добруджа, изпреварвайки Риенц Хофстра от Холандия с Ланд Ровър и Методи Паунов (Нисан). Паунов е най-добре представящият се българин до момента, като излезе на второ място във временната подредба на рали-рейд машините, пред другия израелски участник в надпреварата Гал Шакам (прототип Зибар).

При мотоциклетите начело след втория ден излезе Юен Беат от Австрия с КТМ, а българинът Димитър Боевски все още е на трето място, след Гийом Мартенс от Холандия. Победителите от етап 1 в в SSV класа на Балкан Бреслау Рали Цанко Цанков и Зорница Тодорова завършиха етапа на 5-о място, което ги отпрати на 4-тата позиция в генералното класиране. Водач стана Леа Готие от Франция.

В екстремната категория на Балкан Бреслау Рали швейцарецът Роланд Брак с Тойота дублира етапната си победа и остана лидер в класирането. Третият етап на Балкан Бреслау отвежда участниците от Варна до Сливен, където ще са следващите няколко отсечки.