Бенфика оглави класирането в Португалия

Шампионът Бенфика победи с 3:1 гостуващия Морейрензе и излезе начело е класирането след петия кръг на футболното първенство на Португалия. Гостите поведоха в 16-а минута след попадение на Жоао Педро, но в 56-а минута останаха с човек по-малко на терена след червен картон на Марсело Оливейра. Елисеу Перейра изравни в 69-а минута, а шампионите стигнаха до успеха с голове на Макси Перейра в 77-а и на Лима от дузпа в 83-а минута.

Порто завърши 0:0 с гостуващия Боатиста, а Витория Гимараеш направи 1:1 с Пасош Ферейра, а Рио Аве загуби с 1:2 от Арука. Така Бенфика има аванс от 13 точки на върха в класирането, с две повече от Витория Гимараеш и Порто.