Полиглот носи успех на Верона (видео)

Верона победи като гост с минималното 1:0 състава на Торино. Единственото попадение падна през второто полувреме на срещата. В 66-ата минута молдовецът Артур Йонита преодоля защитата на домакините и от ъгъла на наказателното поле стреля точно за 1:0. След три изиграни мача Верона заема третото място в Серия А със 7 точки, докато Торино е на последното място само с една точка.

"Посвещавам този гол на своя баща", заяви след срещата 24-годишният Йонита, който е първият молдовец в Серия А и говори свободно шест езика - молдовски, руски, румънски, италиански, немски и испански. Той доде във Верона от швейцарския Аарау през юли и вече е ценен във Верона освен като голмайстор, така и като преводач между чужденците в отбора.