Екшън в Козлодуй! 7 гола, 10 жълти и 3 червени картона на Ботев – Видима-Раковски

Щур мач наблюдаваха около 150 зрители на стадион „Христо Ботев“ в Козлодуй. В среща от 6-ия кръг на Северозападната В група местният Ботев загуби с 3:4 от Видима-Раковски /Севлиево/. Освен седемте попадения имаше и 13 наказателни картона – 3 червени и 10 жълти.

Всичко това допринесе за един изключително интересен и напрегнат двубой. Лавината отприщи в 29-ата мнута Альоша Илиев, който откри резултата в полза на гостите. Само след 6 минути Владимир Палански от домакините спря топката с ръка и главния съдия Румен Христов му вдигна втори жълт и червен картон. В 39-ата минута численото равенство на терена бе възстановено. Бранителят на гостите Кирил Фидин спъна съперник и също бе декориран с втори жълт и червен картон.

3 минути след почивката Мариян Бугов от Ботев фаулира грубо противник и също видя за втори път жълтия и след това червения картон. Малко след това всичко изглеждаше ясно, тъй като Стефан Гинчев удвои головата преднина на Видима. Севлиевци обаче скоро бяха попарени. Първо в 56-ата минута Радослав Георгиев намали на 1:2, а в 62-ата Людмил Николов изравни. И докато домакините се радваха Стефан Гинчев отново даде аванс на гостите – 2:3. В 77-ата минута Альоша Илиев също се разписа за втори път – 2:4. Ботевци не се предадоха, но силите им стигнаха само до 3:4, дело на Начков в 81-ата минута.

Северозападна В АФГ – резултати и голмайстори – VI кръг

Ботев (Козлодуй) - Видима-Раковски (Севлиево)   3:4
0:1-Илиев-29 мин, 0:2-Гинчев-53 мин, 1:2-Георгиев-56 мин, 2:2-Николов-62 мин, 2:3-Гинчев-63 мин, 2:4-Илиев-77 мин, 3:4-Начков-81 мин..
Ботев (Луковит) - Павликени (Павликени)   3:1
1:0-Селимински-48 мин, 2:0-Тонев-68 мин, 2:1-Чирпанов-78 мин, 3:1-Петков-87 мин..
Янтра (Габрово) - Ювентус (Малчика)   3:1
1:0-Енев-18 мин, 1:1-Дюлгеров-34 мин. /дузпа/, 2:1-Иванов-39 мин, 3:1-Кожухаров-58 мин..
Ком (Берковица) - Спартак (Плевен)   0:5
0:1-Шопов-14 мин, 0:3-Стефан Христов-17, 27 мин, 0:4-Любомир Тодоров-70 мин, 0:5-Стефан Христов-88 мин..
Левски (Левски) - Бдин (Видин)    2:0
1:0-Бърканичков-11 мин. /дузпа/, 2:0-Мариян Маринов-38 мин..
Академик (Свищов) - Ситомир (Никопол)   6:1
1:0-Каравелов-10 мин, 1:1-Младенов-26 мин, 2:1-Тафраджийски-30 мин, 3:1-Борисов-52 мин, 4:1-Тафраджийски-72 мин, 6:1-Лилян Маринов-79, 85 мин..
Етър (Велико Търново) - Партизан (Червен бряг)   5:0
1:0-Николаев-26 мин, 2:0-Петков-39 мин, 4:0-Колев-69, 76 мин, 5:0-Петков-90 мин..