Мицански помогна за нов успех на Карлсруе

Българският национал Илиан Мицански се отличи с асистенция при победата на Карлсруе с 3:0 над гостуващия Нюрнберг в мач от шестия кръг на Втора германска Бундеслига. Нападателят изработи първото попадение за отбора си в деветата минута на срещата. Той нахлу в дясно в наказателното поле и с прецизен пас намери в чиста позиция японеца Хироки Ямада, който от 6-7 метра засече в мрежата за 1:0. Домакините си осигуриха успеха с още две попадения до почивката на Райнхолд Ябо в 20-ата и в 40-ата минута.

Мицански остана на терена до 57-ата минута, когато беше заменен от Коен ван дер Бийзен. С победата Карлсруе се изкачи на трето място с 12 точки, колкото имат лидерът Бохум и вторият Инголщад.