Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Голям обрат на "Ел Мадригал"

Отборът на Виляреал обърна Райо Валекано от 0:2 до 4:2 в среща от четвъртия кръг на испанския елитен шампионат, играна на "Ел Мадригал". Попадения на Гаел Какута (21) и Алберто Буено (28) дадоха аванс на тима на Пако Хемес. Голове на Хави Еспиноса (32), Матео Мусакио (62) и Лусиано Вието (74 и 87) направиха мача незабравим за "жълтите" привърженици.

Гостите от "Вайекас" играха по-силно преди почивката, като в атаките им имаше скорост и разнообразие, в във фаза "защита" често разчитаха на дълбока преса. Първата голова възможност се откри пред "жълтите" в 17-ата минута, но Кристиан Алварес реагира безгрешно след удара на Денис Черишев.

В 21-ата "пчеличките" откриха резултата след центриране отдясно на Тито и засичане с глава на Гаел Какута. В 28-ата Алберто Буено удвои. Лика центрира, Лео Баптища стреля, Серхио Асенхо изби, но при добавката Буено не сгреши и вкара четвъртия си гол от началото на сезона.

В 32-ата "подводницата" намали чрез Хави Еспиноса. Икечукву Уче подаде към Черишев, вратарят се намеси доста неумело и остана безпомощен при добавката отблизо. До края на полувремето срещата продължи да е интересна с положения и пред двете врати.

В 46-ата Асенхо спаси удар на Зе Кащро. В 57-ата Черишев изпусна страхотно положение, стреляйки в гредата отблизо. В 62-ата Матео Мусакио изравни, действайки най-хитро при изпълнение на корнер. В 64-ата резервата Вието изгуби битката сам срещу вратаря.

Големият обрат стана факт в 74-ата минута. Раул Баена загуби топката, Уче остави за Лусиано Вието, който този път беше точен и опъна мрежата - 3:2. В 87-ата Вието вкара и за 4:2 след брилянтна контра на валенсианския тим.