Волфсбург избухна, отнесе го Леверкузен (видео)

Волфсбург разкъса Байер (Леверкузен) с 4:1 в един от най-интересните мачове на кръга в Германия. Победата е първа за домакините от началото на сезона, а в същото време това е дебютно поражение за "аспирините". Ключов за развитието на срещата се оказа червеният картон на Джулио Донати от състава на гостите още в 7-ата минута. Той беше гарниран с дузпа, която Рикардо Родригес реализира за 1:0. Италианецът беше отстранен, защото фаулира измъкналия се сам срещу вратаря Жуниор Маланда.

"Вълците" продължиха да доминират и в 22-ата минута Кевин де Бройне удари греда.

Байер изравни противно на случващото се на терена. В 29-ата минута Карим Белараби свали към Йосип Дръмич и той вкара за 1:1. Това е попадение №12 за швейцареца за календарната година, по който показател той е начело сред всички играчи в Бундеслигата.

Волфсбург си върна преднината в последната минута на първата част, когато Родригес центрира към Виейриня и той не сгреши с глава - 2:1.

След червения картон в началото Леверкузен продължи да играе без смяна. На полувремето наставникът Роджер Шмид  все пак направи две промени, но те не дадоха резултат.

Всичко беше решено от блестящият днес Родригес, който в 63-ата минута направи 3:1. В 81-ата минута смяната Аарон Хънт опъна мрежата на гостите за четвърти път.

Двубоят беше много важен за Маланда, който не само че изработи дузпата и изгонването на Донати, се отчете и с асистенция за последния гол. Така той се реваншира за двата фрапантни пропуска, които направи в първите два мача на Волфсбург за първенство.

Иначе през седмицата и двата тима загубиха битките си в евротурнирите - "вълците" бяха надвити от Евертън с 4:1 в Лига Европа, а Байер преклони глава пред Монако в Шампионската лига - 0:1.

През идващата седмица в Бундеслигата предстои междинен кръг. В него Волфсбург гостува на Херта (Берлин), а "аспирините" приемат Аугсбург. И двата мача са в сряда от 21,00 часа.