Най-добрите защити във Франция не си вкараха гол

Отборите на Лил и Монпелие затвърдиха факта, че притежават най-добрите защити от началото на новия шампионат в Лига 1 и завършиха наравно 0:0 в мача помежду си от шестия кръг на френския шампионат.

"Кучетата" могат повече да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като преди почивката имаха няколко чисти положения за гол, но Райън Мендес и Маркош Лопеш пропуснаха. След почивката двата тима се прибраха и се задоволиха с поделените точки.

С изпуснатата победа Лил пропусна да излезе еднолично начело в класирането и остава на трета позиция с 12 точки - на една от лидерите Марсилия и Бордо. "Кучетата" са допуснали едва един гол от началото на първенството. Монпелие пък е четвърти с десет и два допуснати гола.