Монако с Бербатов излезе от зоната на изпадащите (видео)

Отборът на Монако победи с 1:0 Гинган в мач от шестия кръг на Лига 1. Българинът Димитър Бербатов бе титуляр за монегаските и остана на терена до 92-ата минута, когато бе заменен от Валер Жермен. Единственото попадение пък бе дело на резервата Набил Дирар в края на първата част. Митко отново бе сред най-креативните на терена и на няколко пъти застраши вратата на съперника, но не успя да отбележи гол във вратата на Гинган.

Победното попадение падна в 38-ата минута. Тогава след един пряк-свободен удар, изпълнен от Жоао Моутиньо топката бе избита от вратаря, но Максим Бака не успя да изчисти добре и кълбото стигна до резервата Набил Дирар, който малко по-рано бе заменил контузения Антони Мартиал, и без проблем я прати в мрежата.

След почивката Монако отново бе по-активен, но в края на мача гостите тръгнаха напред, за да стигнат до равенство, но атаките им не бяха ялови и до промяна в резултата не се стигна.

Така Монако записа първа победа пред собствена публика и вече излезе от опасната зона, събирайки седем точки от първите седем мача в шампионата. Монегаските заемат 15-а позиция. Гинган пък има една по-малко и е на предпоследно място.