Фиеста в Сегунда, Осасуна и Майорка си вкараха 10 гола (видео)

По-малко от 24 часа след головото шоу, което Реал Мадрид спретна при гостуването си на Депортиво Ла Коруня, други два испански тима последваха примера на "лос меренгес" и СуперДепор.

В двубой от поредния кръг на Сегунда дивисион Осасуна и Майорка също реализираха общо 10 гола, като победата бе за домакините от Памплона, които триумфираха с 6:4.

Почти 13 хиляди зрители на стадион "Ел Садар" станаха свидетели на спиращо дъха шоу, а местните любимци нанизаха шест попадения в рамките на само 90 минути, след като в предишните си четири мача от началото на първенството бяха вкарали общо четири гола.

Първите 45 минути бяха затишие преди буря и не предвещаваха с нищо за това, което предстоеше да се случи. Марко Асенсио даде преднина от 0:1 на гостите от Балеарските острови в 21-та минута, но шест минути преди почивката Мигел Де лас Куевас върна едно попадение и на полувремето резултатът бе 1:1.

Сръбският нападател Филип Шчепович наниза два бързи гола в първите осем минути на второто полувреме, с които Майорка поведе с 1:3. Шоуто тепърва започваше - Раул Лое (57') и Роберто Торес (60') вкараха за 3:3, а след 74 минути игра Осасуна поведе за първи път след попадение на Нино за 4:3.

В следващите десет минути домакините избухнаха с още два гола - Роберто Торес реализира за 5:3, а Хавиер Фланьо подпечата успеха на Осасуна, преодолявайки Миньо за 6:3 в 84-та минута.

Майорка все пак върна едно попадение - Абдон Пратс вкара три минути преди последния съдийски сигнал, с което оформи крайното 6:4.

ОСАСУНА - МАЙОРКА 6:4

0:1 Марко Асенсио (21)
1:1 Де лас Куевас (39)
1:2 Шчепович (51)
1:3 Шчепович (53)
2:3 Раул Лое (57)
3:3 Роберто Торес (60)