Шампионът на Испания с нова грешка, "Калдерон" видя гол "ала Ибра"

Защитаващият титлата си тим на Атлетико Мадрид направи 2:2 у дома срещу Селта (Виго) в мач от четвъртия кръг на Ла Лига. Пабло Ернандес реализира забележително попадение с пета в 20-ата минута, но голове от статични положения на Жоао Миранда (31) и Диего Годин (41) зарадваха трибуните. Нолито оформи крайния резултат в 53-ата минута от дузпа. Това е второ реми за "лос колчонерос" в Примера след равенството с Райо Валекано.

Наказаният Диего Симеоне заложи на двойка нападатели Раул Хименес и Антоан Гризман заради отсъствието на Марио Манджукич. Халфовата линия на "дюшекчиите" беше солидна: Арда Тиран, Габи Фернандес, Тиаго Мендеш и Коке. Едуардо Берисо заложи на традиционната за галисците 4-3-3.

Раул имаше първи добър шанс в седмата минута, но стреля извън целта. В 15-ата Хуанфран даде чудесно подаване, а след изстрел на Тиаго топката мина много близо до гредата. В 20-ата гостите от "Балаидос" поведоха след гол "ала Златан Ибрахимович". След високо центриране топката беше минала над Пабло Ернандес, който без никаква видимост реши да протегна крак назад и успя да стреля с пета. Мигел Анхел Моя не очакваше подобно изпълнение и топката се търкулна зад голлинията.

"Дюшекчиите" тръгнаха напред в търсене на обрата. В 23-ата Серхио Алварес изби удар с глава на Гризман. В 30-ата вратарят се намеси при шут на Кристиан Ансалди. В 31-ата Жоао Миранда изравни след статично положение. Бразилският защитник беше изпуснат при центриране от фаул и с крак насочи в мрежата. Десет минути по-късно домакините вкараха гол по традиционен начин - отново от статично положение и отново от защитник. Диего Годин заби топката в мрежата след чудесен удар с глава при центриране на Габи Фернандес от корнер.

Втората част започна със смела игра на "небесносините". В 52-ата минута преотстъпеният от Барселона "Б" Карлес Планас успя да преметне опитния Жоао Миранда и да си спечели дузпа. Левият бек пое много технично и беше спрян непозволено от бразилеца. Друг бивш играч на Барса - Нолито, реализира дузпата.

В 55-ата Мигел Анхел Моя сбърка и остави вратата си празна, но Хуанфран поправи грешката. В 61-ата "рохибланкос" отново опънаха мрежата след центриране от статично положение, но правилно беше отсъдена засада на Раул Хименес. Кристиан Ансалди действаше много активно в тези минути.

В 77-ата Ансалди центрира с външен фалц, топката стигна до Раул, който от осем метра стреля в краката на вратаря. Имаше засада, която не беше забелязана от съдиите. В следващата минута публиката на "Висенте Калдерон" можеше да види великолепен гол. Коке изненадващо потърси далечния горен ъгъл вместо центриране, но Серхио Алварес направи две крачки назад и с мъка изби.

В 87-ата дебютиращият в Примера Алесио Черчи поиска дузпа, но реферът остави играта да продължи. В 90-ата Тиаго стреля с глава, изскочил на близката греда, но вратарят беше на необходимото място и изби. В добавеното време и Диего Годин прати топката в мрежата, но след нова засада. В крайна сметка срещата завърши 2:2.