Обрати и драми във втория ден на БУБА Къп

Супер интересен втори ден от шестото издание на международния турнир по баскетбол за 12 годишни - БУБА Къп. И днешните мачове доказаха високото ниво на станалото традиционно вече издание, организирано от БК БУБА баскетбол и оправдаха очакванията за много добър баскетбол. Емоции не липсваха, а обратите в резултатите съществуваха в почти всички срещи.

Фока от Крагуевац и Дан Дачиян от Румъния бяха единствени без загуба, но с шансове за по предно класиране имаха също ЦСКА и БУБА баскетбол. Много интересен бе пършият мач от програмата за деня между съставите на Фока и ЦСКА. Играчите на Христо Ценов измъчиха до краен предел фаворитите от Фока и дори имаха 10 точки аванс по средата на третата част. Оттам до края обаче по-силната игра на гостите от Крагуевац наклони везните в тяхна полза. Сърбите спечелиха със 70-56 и се доближиха до първото място на състезанието.

Във втората среща Левски се наложи лесно с 51-28 над македонския Ангели и записа първа победа в състезанието.

Третият двубой бе между съставите на БУБА баскетбол и Дан Дачиян. Румънският тим се отличаваше от всички останали тимове със сериозно развити във физическо отношение баскетболисти. Това обаче мотивира баскетболистите на БУБА, които стартираха мача пределно мотивирани за успех в нея. За да се стигне до седмата минута в мача, в която румънският треньор съвсем неоснователно и некоректно извади състава си от терена при резултат 10-9 в полза на БУБА баскетбол. Закономерно Дан Дачиян бе дисквалифициран от турнира, което в никакъв случай не може да навреди на класата на състезанието.

Следобяд бе и най-интересната среща до момента в турнира. Играха съставите на БУБА баскетбол и Левски. Играчите на Левски бяха по-добри в рамките на 30 минути след като показаха изключителен процент в стрелбата от разстояние. "Сините" водеха с убедителните 27 точки - 63-36 преди последната десетка. Но съставът на БУБА баскетбол не бе казал последната си дума. Водени от Мартин Ангелов те бавно започнаха да свалят разликата. Освен плеймейкърът на БУБА, много силни минути и за Александър Витанов и Константин Тошков, както и на останалите съотборници от състава на Емилия Кръстева. Пред погледа на Симеон Найденов баскетболистите на БУБА баскетбол сътвориха един невероятен обрат и победиха с точка разлика - 76-75. Момчетата на този тим не се предадоха нито за момент и вярваха в успеха, изкован след 40 точки в последната четвърт срещу само 12 за съперника. Поздравления както за БУБА, така и за Левски за добрата игра и коректното поведение от страна на двата тима. Истински празник на баскетбола, който заслужава адмирации към ръководствата на Левски и БУБА за тяхната работа. Това бе поредна победа за БУБА баскетбол в състезанието, която на практика оформи и крайното класиране в него преди последния ден: 1. Фока, 2. БУБА, 3. ЦСКА, 4. Левски, 5. Ангели.

Утре по програма са последните срещи от турнира. След като румънците ги няма, ще има само два двубоя. От 9.00 часа е мачът БУБА баскетбол и Ангели, а веднага след тях от 10.45 играят Фока Крагуевац и Левски. Около 12.30 ще стане и официалното закриване на това издание на БУБА Къп.