Тевес отново нокаутира Милан (видео+галерия)

Шампионът на Италия Ювентус отново надви Милан (1:0) в голямото дерби на Серия “А” от третия кръг на този сезон. Пред близо 80 000 тифози на “Сан Сиро” Карлос Тевес пък се превърна за пореден път в герой. Аржентинецът донесе третата поредна победа за този сезон на своя тим в калчото с гол в 71-ата минута.

Успехът бе четвърти поред за “бианконерите” в дербито  и общо пети със срещата за Купата на Италия. Бившият треньор на “червено-черните” Масимилиано Алегри пък си върна за уволнението през януари, като спечели битката с Филипо Индзаги. Шампионите напълно заслужено си тръгнаха от Милано във втора поредна година с трите точки. Миналият сезон Карлос Тевес нокаутира “росонерите” с топовен шут в средата на втората част за крайното 2:0, като тогава и сега стори това на една и съща врата и отпразнува попадението по един и същи начин – с биберон в уста, посвещавайки го на сина си.

Милан - Ювентус 0:1 СуперПипо заложи на 4-3-3, докато Алегри на 3-5-2, но през цялата среща Старата госпожа диктуваше събитията.

Милан въпреки офанзивната си схема се защитаваше отлично и през първите 30 минути не даде възможност на Ювентус. Домакините бяха близо до гол в 27-ата минута, когато Кейсуке Хонда с глава предизвика Джанлуиджи Буфон да показва отличен рефлекс.

Милан - Ювентус 0:1 До края на първата част Кристиан Абиати спаси вратата си, когато Фернандо Йоренте остана очи в очи с него. Активният Роберто Перейра пробва на три пъти да се разпише, а Клаудио Маркизио удари гредата в 34-ата минута.

През втората част играчите на Юве се пренесоха изцяло в половината на “червено-черните”, които пък вече нямаха тази свежест да търсят контраатаката.

Така в 71-ата минута се стигна логичното. Шампионите изчакаха своя шанс и Тевес попадна в прегръдките на своите съотборници.Бившият играч на Бока Хуниорс направи двойно подаване през центъра на защитата с Пол Погба и с майсторско изпълнение откри, след като Абате закъсня, а Абиати вече бе на земята.

Милан - Ювентус 0:1 Индзаги веднага пусна Фернандо Торес и Джампаоло Пацини. Първият дебютира за Милан, докато Пацо изигра първите си минути през тази кампания. Менес искаше дузпа, но такава не бе свирена от Рицоли.

До равенство не се стигна и така Ювентус остава без допуснат гол от 28 април, когато Сасуоло за последно прати топката във вратата на шампионите.

През този сезон от четири мача Буфон запази вратата си суха – три пъти в Серия “А” и един път в ШЛ, а Тевес за последната седмица се разписа четири пъти. С Удинезе, два пъти с Малмьо и срещу Милан, като се превръща в големия лидер на тима.

Милан записа първа загуба и остана с шест точки, като за първи път не се разписа след осемте попадения в първите два кръга.

Милан - Ювентус 0:1 Победата бе под номер 57 за Ювентус срещу 48 на Милан и 54 равнества в сблъсъците между двата гранда в Серия “А”. През седмицата в следващия кръг в Торино "бианконерите" приемат Чезена, а момчетата на Индзаги гостуват на Емполи.