Атлетик Билбао продължава с отчайващите резултати

Отборът на Атлетик Билбао неочаквано се срина у дома и загуби с 0:1 от Гранада в среща от четвъртия кръг на Примера. Това е едва четвърто поражение за баските на "Сан Мамес" в рамките на година след две загуби от Атлетико Мадрид и една от Еспаньол. Джон Кордоба реализира единствения гол в 40-ата минута. Това е трето поражение от общо четири мача на "лъвовете" в Ла Лига. Ернесто Валверде спеси сили на някои важни футболисти и това натежа.

През първото полувреме гостите показаха по-ясни идеи в градивен план. "Лъвовете" изглеждаха уморени и атаките им не се получаваха. Джон Кордоба игра много силно и беше постоянна заплаха за Горка Ираисос и баската защита, където липсваха бойците от Шампионската лига. В десетата минута вратарят на "червено-белите" се разтегна, за да парира удар на Рубен Рочина.

В 16-ата стражът спря и опит на Кордоба. В 19-ата Джон Кордоба си изработи страхотно положение, загърби Микел Баленсиага и Горка, но не успя да подаде точно. В 36-ата Роберто Фернандес извади голов удар на Ариц Адурис с глава. В 40-ата Андер Итураспе сбърка глуповато, Кордоба му отне топката и надви Ираисос - 0:1.

В 53-ата Айзък Съксес избяга от Микел Сан Хосе, но не успя да стреля добре. В 54-ата Ираисос отново се намеси брилянтно след светкавична контра на андалусците. В 58-ата Адурис стреля близо до гредата, но от външната страна.

В 62-ата голмайсторът на Атлетик направи впечатляваща задна ножица, която се оказа неефективна. В 79-ата Микел Рико прати топката близо до гредата. В 82-ата Роберто се намеси като последна преграда, след като Гийермо Фернандес загърби Бабин.

Загубата остави Атлетик едва с три точки в подреждането и в долната половина на таблицата. Гранада временно се качи навторото място.

Снимки: El Correo