Ливърпул се срина и срещу Уест Хам в Лондон - 1:3 (видео)

Съперникът на Лудогорец в Шампионската лига Ливърпул продължи със слабото си представяне в английската Висша лига и регистрира второ поредно поражение в шампионата, след като загуби с 1:3 визитата си на Уест Хам на "Болейн Граунд". Възпитаниците на Сам Алърдайс се възползваха от слабата форма на защитата на мърсисайдци и нанесоха ранен удар чрез Уинстън Рийд и Диафра Сако, за да поведат с 2:0 до седмата минута. Рахим Стърлинг върна един гол за гостите, но резервата Морган Амалфитано оформи крайното 3:1 две минути преди края. Това е трета загуба за отбора на Брендън Роджърс от пет мача от началото на сезона.

Двубоят започна по невероятен начин за "чуковете'". Само две минути бяха изминали от срещата, когато Джеймс Томкинс свали топката с глава в малкото наказателно поле, където Уинстън Рийд изпревари бранителите на гостите и от непосредствена близост прати топката зад Симон Миньоле за 1:0.

Още пет минути след това домакините вече водеха с два гола аванс, след като Диафра Сако удвои техния аванс. Попадението на голмайстора на френската Лига 2 през изминалия сезон бе истински шедьовър, след като той прати топката в мрежата на Ливърпул с красив прехвърлящ удар. Той матира Миньоле с технично изпълнение, но ситуацията за пореден път затвърди сериозните проблеми в отбраната на гостите от началото на сезона.

Още в 19-ата минута Брендън Роджърс трябваше да прави промени в защитната си линия. Той смени Хавиер Манкийо с Мамаду Сако и заигра с трима централни защитници, но това не му донесе търсената стабилност и положенията пред Симон Миньоле продължиха да се редят.

Все пак Ливърпул успя да се върне в мача в 27-ата минута. Марио Балотели се пребори за една висока топка в наказателното поле на домакините, но ударът му бе блокиран от бранител на "чуковете". Топката обаче попадна в краката на Рахим Стърлинг, който с мощен шут я прати в мрежата на Адриан дел Кастийо за 2:1. До края на полувремето обаче Ливърпул не успя да изравни, а нещо повече - можеше да допусне и трети гол в своята врата.

Положението се повтори и след почивката, когато Ливърпул повече търсеше гола, но не успяваше да създаде особено чисти голови ситуации пред съперниковата врата. И след няколко пропуска, но нищо, за което гостите да съжаляват истински, се стигна до попадение в тяхната врата.

Стюарт Даунинг се възползва от липсата на футболист в зоната на дефанзивния халф и овладя една топка, избита напосоки от Мамаду Сако. Бившият футболист на Ливърпул незабавно я пусна към резервата Морган Амалфитано, който пък останал сам срещу Миньоле се разписа за крайното 3:1.