Берое разгроми Локо (Пд) насред "Лаута" и насочи поглед към върха

Отборът на Берое записа убедителен успех с 3:0 като гост на Локомотив (Пловдив) в среща от 9-ия кръг на "А" група. Разписаха се Георги Костадинов (55'), Салим Керкар (57') и Венцислав Христов (74'). В 47-ата минута пък Жуниор Мапуку от гостите изпусна дузпа.

Победата оставя старозагорци на второ място с 18 точки. След седмица футболистите на Петър Хубчев посрещат на своя стадион лидера ЦСКА. "Смърфовете" са десети с 6 точки.

Гостите можеха да отбележат още в 4-ата минута, когато Христов получи подарък от защитата в черно-бяло, но добре насоченият му удар в ъгъла бе спасен от Божидар Стойчев.

В 11-ата минута пловдивчани отговориха със слаб изстрел на Дани Кики, който бе отразен от Благой Макенджиев.

Три минути по-късно отново Христов стреля с глава, но Стойчев спаси. В 19-ата минута вратарят на "смърфовете" изби пред Мапуку, кълбото попадна в Игор Джоман, но той не намери очертанията на опразнената врата.

Силната игра на старозагорци продължи и в 35-ата минута Мапуку получи нов шанс да се разпише, но Стойчев за пореден път отрази.

Две минути след почивката Мапуку бе повален в наказателното поле на Локомотив и съдията Стефан Павлов отсъди дузпа. Самият нападател застана зад топката, но нацели страничната греда.

Играчите на Берое обаче продължиха да са по-добри и в 55-ата минута логичното се случи. Костадинов се възползва от отличен пас на Елиаш да Силва, финтира съперник и с хубав удар се разписа.

Две минути по-късно Мапуку намери отлично Керкар и крилото отбеляза второто попадение в срещата.

Головете разстроиха съвсем играта на пловдивчани, които така и не успяха да се съвземат. Старозагорци намалиха темпото, но това не им попречи да вкарат отново. Това се случи в 74-ата минута, когато Джоман намери Христов и националът отбеляза шестото си попадение през сезона.