И сценарий а ла Козмин Моци не спаси Бдин в Левски

Екшън-двубой наблюдаваха около 300 зрители на стадион „Васил Левски“ в град Левски. Едноименният тим надигра с 2:0 гостуващият Бдин /Видин/ в мач от 6-ия кръг на Северозападната В група. Току що бяха изтегли първите 10 минути, когато на гостите им се наложи да приложат сценарий а ла Козмин Моци. Причината – вратарят на видинчани Христо Матев повали в наказателното поле измъкналият се срещу него капитан на съперника Ивайло Иванов. Реферът Георги Гинчев веднага му вдигна червен картон и посочи „бялата“ точка. Оказа се обаче, че резервния страж на Бдин – Виденов е със здравословни проблеми и въобще не е пътувал със съотборниците си. Треньорът Любен Любенов обаче предварително се е подготвил за подобен развой и моментално нареди на централният бранител Ивайло Иванов да застане в рамката на вратата. Той улучи ъгъла в който бившият халф на столичния Левски – Светослав Бърканичков насочи топката при изпълнението на дузпата, но не успя да предотврати гола.

Постепенно бдинци се отърсиха от шока и изравниха играта. Устремът им обаче бе стопиран 7 минути преди почивката, когато Мариян Маринов с шут от границата на наказателното поле фиксира крайното 2:0 за Левски. През втората част домакините контролираха ситуацията и мачът просто се доигра спокойно.