Арсенал сгази стабилния до момента Астън Вила (видео)

Отборът на Арсенал спечели по категоричен начин гостуването си на Астън Вила си на "Вила Парк" и прекъсна серията си от три поредни равенства с победа с класическото 3:0 срещу най-добрата до момента защитна линия в английската Висша лига. Възпитаниците на Арсен Венгер разпиляха своя съперник с три гола в рамките на пет минути, след което двубоят се доиграваше. С успеха "артилеристите" отговориха по най-добрия начин на критиците си, които "грабнаха" отбора заради слабата му игра в гостуването на Борусия (Дортмунд) в ШЛ.

Първи гол за своя нов отбор отбеляза английският национал Дани Уелбек, а също с попадение се отчете критикуваният жестоко след загубата с 0:2 от Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига Месут Йозил, който откри резултата. Интересното е, че двамата футболисти комбинираха помежду си за двата гола във вратата на бирмингамци. Крайното 0:3 оформи бранителят на Астън Вила Али Сисоко с автогол.

Месут Йозил откри резултата в 32-ата минута след мнодо добър извеждащ пас на Дани Уелбек, а само две минути по-късно самият Уелбек отбеляза дебютния си гол с екипа на "артилеристите" след асистенция на Йозил от крилото. Само минута по-късно Али Сисоко си заби автогол и на практика реши всичко в мача.

По този начин най-добрата защита в английската Висша лига допусна цели три гола в рамките на пет минути. Това са три пъти повече попадения във вратата на Брад Гузан, отколкото допуснатите от него от началото на сезона.