Черно море победи Икономическия университет-Варна

Черно море порт Варна победи в двустранна игра отбора на Икономическия университет-Варна със 116:88 /25:30, 27:14, 32:15, 32:29/ точки. Срещата за "моряците" започнаха Александър Андреевич, Александър Влахович, Александър Йевджич, Асен Великов и Николай Стоянов. В игра хо-късно се появиха Станислав Славейков, Станислав Цонков и Пламен Алексиев.

За Икономическия университет от Черно море порт Варна играха Ангел Нацкин, Денислав Вутев, Ангел Пейчинов и Венелин Христов. За отбора на "студентите" поигра и националът Божидар Аврамов. Баскетболистите на треньора Денислав Коцев загубиха първата четвърт с 25:30, независимо че имаха аванс от 6 точки при 17:11.

През втората част играчите на Черно море порт Варна показаха доста по-добра защита и спечелиха с 27:14 и на полувремето водеха в резултата с 8 точки - 52:44. След почивката играчите на Черно море порт Варна бяха безапелационни, започнаха да трупат преднина и преди последната четвърт имаха повече от солиден аванс от 25 точки - 84:59.

През последната част играчите на Черно море порт Варна поддържаха преднината си и спечелиха двустранната игра. До момента Черно море порт Варна в предсезонната подготовка записа две загуби от Ямбол като гост и успех на Икономическия университет. Следващите проверки на варненския отбор са във вторник и сряда срещу румънския Крайова. И двата двубоя са във Варна и ще се играят в зала "Христо Борисов", като началните часове на срещите още не са уточнени