Ейбар изненада Елче като гост

Отборът на Ейбар изненада Елче и го победи като гост в първия мач от 4-ия кръг в Примера дивисион. Гостите се наложиха с 2:0 и записаха втората си победа за сезона. Титуляр за домакините започна бившият играч на Левски Гари Родригес, който обаче бе заменен в 77-ата минута от Алваро Хименес.

Ейбар поведе в резултата още в 3-ата минута, когато с далечен удар по земя Дани Гарсия прати топката в мрежата. В 42-ата минута гостите удвоиха преднината си, като този път точен бе Раул Албентоса с глава след центриране от корнер.

Така Ейбар събра актив от 6 точки и поне временно се изкачи до 5-ото място в таблицата. Елче пък остава на 12-ата позиция с 4 точки.