Левски Чикаго 2014 е недостижим на върха два кръга преди края на шампионата

Най-новият изцяло български футболен клуб зад граница Левски Чикаго 2014 спечели титлата в “бялата” девизия за над 30 годишните в Премиер Сокър Лийг. “Сините” ликуваха с титлата, още с първото си участие в първенството. Левски Чикаго извъртя първо равенство като домакин 2:2 с основния конкурент за титлата Де Пол. Но и то беше напълно достатъчно за “сините”, който узакониха първото място два кръга преди края на първенството. Левскарите са недостижими на върха с 40 точки, далеч зад българите на второ място са американците от Де Пол с 28 точки.

Още с първата атака Стоян Младенов изведе Георги Недев в коридор, бесарабският българин напреда и отбеляза за 1:0. Гостите изравнха резултата в началото на втората част 1:1.
Малко по-късно Георги Недев излъга защитник в наказателното поле и беше спънат отзад. Главният рефер отсъди дузпа, която Васил Чирпанлиев реализира за 2:1. В 73-та минута при една контраатака “студентите” успяха да изравнят за 2:2. Десет минути преди края на мача футболист на Де Пол получи червен картон. “Сините” се настаниха в половината на гостите и пропиляха куп положения за гол.

На два пъти от пряк свободен удар Стоян Младенов нацели гредата, също на два пъти голмайсторът Георги Недев излизаше един на един с вратаря и пропускаше.

Левски нямаше късмет да отбележи и да продължи с поредица от победи, но пък “сините” доставиха голяма радост на футболистие на съперника, които се радваха на точката срещу българите, все едно те са шампиони, а това говори достатъчно за респекта, който имат останалите отбори от новият шампион Левски Чикаго 2014.

"Добър мач, допуснахме неубедителни намеси в защита и ни вкараха два гола. Все пак важното, че станахме шампиони. В оставщите два мача без значение, ще излезем за честта си и ще се опитаме да завършим сезона без загуба. Гледаме напред към плейофите за Купата на лигата.", каза след мача капитанът на Левски Чикаго 2014 – Александър Карабелски.

Тази титла е първата извоювана цел, която си поставиха създателите на Левски Чикаго 2014. Припомняме ви, че тимът е създаден от “сини” привърженици на Левски София по случай 100 годишния юбилей на отбора. Целта на тимът е освен вече спечелената титлата в първенството, Купата и Суперкупата на лигата.

Тази неделя от 9:30 часа сутринта на адрес: 3565 Legacy Blvd, St Charles, IL 60174 “Левски” Чикаго играе със “Сент Чарлз”.