Коринтианс пропусна възможността да се изкачи на трето място

Коринтианс завърши 1:1 срещу гостуващия новак Чапекоензе в мач от 22-ия кръг на бразилското футболно първенство. Домакините пропуснаха да се изкачат на трето място в класирането, след като продължиха лошата си серия. Възпитаниците на Мано Менезеш имат само една победа в последните си шест мача и с 37 точки остана четвърти, на точка зад Интернасионал.

Лидер е шампионът Крузейро с 49 точки а втори е Сао Пауло с 42 точки. Крузейро поведе в десетата минута с попадение на Малкон, но десният защитник на домакините Феругем си вкара автогол пет минути след почивката, а резултатът се запази до края. Гремио стигна до 0:0 срещу гостуващия Сантос и след второ поредно равенство се изкачи на пето място с 36 точки. Момчетата на Луис Фелипе Сколари вече нямат поражение в шест мача от Серие А,у но изостават чувствително от върха. Полузащитникът Гийерме се разписа два пъти и помогна за победата на Атлетико Минейро с 3:2 над домакина Гояш. С успеха гостите прогресираха до седмата позиция с 34 точки.