Игуаин и Мертенс отнесоха Спарта (Прага) (видео)

Наполи започна участието си в групите на Лига Европа с домакинска победа с 3:1 над Спарта (Прага) в Група "I". Йозеф Хушбауер даде донякъде изненадваща преднина на чехите след 14 минути игра. Тимът на Рафаел Бенитес успя да отговори само девет минути по-късно, когато Гонсало Игуаин заби дежурния си гол, този път от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Коста Намоинесу. В 33-ата минута Хосе Кайехон за малко не счупи напречната греда на вратата на Спарта с бомбен удар.

Обратът стана факт в 51-ата минута, когато Игуаин направи отличен пробив по дясното крило и подаде на Дрис Мертенс, който на празна врата насочи топката в мрежата за 2:1. Белгиецът вкара и третия гол в 81-ата минута след индивидуална акция. Между тези две попадения Мертенс изпрати топката във вратата още веднъж, но го направи с ръка, което беше видяно от съдията.

По същото време в друбия сблъсък от групата Йънг Бойс размаза Слован (Братислава) с 5:0. Точни бяха Ян Лецяк(5'), Ренато Щефен (29'), Рафаел Нуцоло (63'), Адриан Никчи (82') и Ивон Оаро (90'). Силите на гостите от Словакия стигнаха само за две греди.

На 2 октомври битката продължава с мачовете Спарта - Йънг Бойс и Слован - Наполи.

Наполи - Спарта (Прага) 3:1
0:1 Хушбауер (16)
1:1 Игуаин (23-д)
2:1 Мертенс (52)
3:1 Мертенс (81)

Йънг Бойс - Слован (Братислава) 5:0