Копенхаген тресна ХИК, вратар спаси точката на "биковете"

Датският Копенхаген се справи с 2:0 с гостуващия ХИК Хелзинки (Финландия) в среща от група В на Лига Европа. Резервата Николай Йоргенсен се разписа на два пъти в последната четвърт от мача и така донесе успеха за своя тим.

Преди това Андреас Корнелиус пропусна дузпа за домакините в 62-ата минута. Корнелиус стреля слабо и за опитен страж като испанеца Антонио Доблас не беше проблем да отрази удара.

В другия двубой в групата белгийският Брюж и италианският Торино завършиха 0:0. Любопитното е, че с основна заслуга за точката за торинци е белгийският им страж Жан-Франсоа Жиле, който отчая нападателите на домакините със спасяванията си.

ФК Копенхаген - ХИК (Хелзинки) 1:0
1:0 Йоргенсен (68)
2:0 Йоргенсен (81)

Брюж - Торино 0:0