15 минути за Тонев при "Х" на Селтик, дъжд от голове в Загреб (видео)

Поставеният под голямо напрежение заради обвинението в расизъм Александър Тонев записа 15 минути за Селтик при 2:2 като гост на Ред Бул Залцбург в първа среща от Група "D". Българският национал се появи като смяна в 75-ата минута в момент, в който шотландците водеха с 2:1. Три минути по-късно обаче Жонатан Сориано изравни с красив гол от фал.

Иначе "детелините" повеждаха на два пъти. Първо в 14-ата минута дебютантът Мубарак Уакасо реализира след пас на Крис Комънс. В 36-ата минута бразилецът Алън изравни не и без малко спортно щастие, след като топката се отклони в краката на играч на Селтик. Гостите си върнаха преднината след час игра благодарение на шут на Скот Браун от 25 метра. След това вратарят на Селтик Крейг Гордън на два пъти спаси мрежата си след изстрели на Алън, но беше безпомощен в 78-ата минута, когато Сориано не му даде шанс - 2:2.

В другата среща от тази група Динамо (Загреб) разгроми гостуващия Астра от Румъния с 5:1. Фантастичен мач направи Ел Арби Судани, вкарвайки първите три гола и подавайки за един от останалите два. Алжирският национал отказа съперника още през първата част с три попадения в 17-ата, 24-ата и 45-ата минута. Енрикес покачи на 4:0 в 70-ата минута, а Киту върна единия гол в 82-ата минута. В заключителните секунди Чорич се възползва от пас на Судани и оформи крайното 5:1.

В следващия кръг на 2 октомври Селтик приема хърватския тим, а Астра е домакин на Ред Бул.

Ред Бул Залцбург - Селтик 2:2
0:1 Уакасо (14)