Героичен Марибор спечели точка срещу Спортинг на "Людски Врът" (видео+галерия)

Словенският Марибор спечели много важна точка у дома срещу Спортинг (Лисабон) в среща от първия кръг на група G на Шампионската лига. Двата тима завършиха 1:1, като и двете попадения паднаха в последните 10-минути на мача, в който домакините бяха много активни и често стигаха до положения. Българският национал Симеон Славчев не попадна в групата на "драконите" за мача и дори не пътува за Марибор.

ДВубоят беше много динамичен, като и двата тима създаваха ситуации пред вратите, но не стигаха до гол. Това се задържа до 80-ата минута, когато бившият кадър на Манчестър Юнайтед Луиш Нани овладя топката вдясно от наказателното поле, обработи я внимателно и с мощен удар откри в пазената от Ханданович врата.

Победа за Спортинг в този мач би била доста несправедлива на фона на показаното от домакините и в крайна сметка Марибор стигна до изравнително попадение. Разписа се резервата Лука Захович с глава, който се възползва от грешка в отбраната на Спортинг.

В другия мач от групата Челси и Шалке също завършиха 1:1 и така след първия кръг всимки отбори са с равни показатели.

Марибор - Спортинг (Лисабон) 1:1
0:1 - Нани (80)
1:1 - Захович (90)