Победата се изплъзна от ръцете на ПСЖ (видео+галерия)

Отборите на Аякс и Пари Сен Жермен направиха 1:1 в среща от група "Н" на Шампионската лига. Френският тим изпусна голова преднина и няколко прекрасни положения, за да допусне изравняване. Едисон Кавани откри в 14-ата минута, а Ласе Шьоне изравни в 74-ата минута.

Гостите от "Парк де Пренс" започнаха по-силно. До десетата минута опасните атаки бяха 7:1 в полза на френския тим. В 14-ата минута тимът на Лоран Блан успя да стигне и до голово предимство. Николай Бойлесен не съумя да изчисти дълъг пас към наказателното поле и позволи на Лукас да открадне топката. Ударът на Златан Ибрахимович не стигна до вратата, а при добавката Кавани успя да отбележи. Това беше 28-и гол за уругваеца в 50-ия му мач за ПСЖ. В 31-ата минута холандците имаха добра възможност, но Мойсандер стреля близо до целта от 19 метра.

В 46-ата минута Лукас Моура излезе сам срещу вратаря, но детински сбърка и не уцели вратата. Златан Ибрахимович пропусна още едно положение шест минути по-късно, след като стреля в аут по диагонала. Нагледно французите владееха положението, но допуснаха изравняване от статично положение. В 74-ата минута Ласе Шьоне стреля от фаул към близкия ъгъл, вратарят не се намеси добре и извади топката от мрежата - 1:1. До края Аякс имаше още шансове, като веднъж и гредата запази точката за шампиона на Франция.

Така двата тима си поделят второто място в групата, където лидер е Барселона.

Аякс - ПСЖ 1:1
0:1 - Кавани (14)
1:1 - Шьоне (74)

Снимка: Getty Images/Guliver