Рома унизи ЦСКА (М), не зачетоха страхотен гол на Миланов (видео+галерия)

Рома записа мечтан старт на надпреварата в Шампионската лига, след като разкъса ЦСКА (Москва) с 5:1 на свой терен в среща от Група "Е". Всичко беше решено още до първия половин час, след който "вълците" водеха с 4:0 след попадения на Хосе Мануел Итурбе (6'), Жервиньо (10', 31') и Майкон (20'). В началото на второто полувреме Сергей Игнашевич си заби автогол (50'), а Ахмед Муса реализира единствено за руснаците осем минути преди края. Георги Миланов записа цял мач за ЦСКА, като в 86-ата минута не му зачетоха гол. Негов шут се удари в напречната греда и топката тупна зад линията, но съдиите не видяха това.

Българският национал започна като дефанзивен халф, но той и съотборниците му бяха отнесени за нула време. В 6-ата минута Итурбе излезе сам срещу Игор Акинфеев след пас на Жервиньо и "Олимпико" избухна за първи път. След още четири минути двамата си размениха ролите и този път африканецът опъна мрежата - 2:0.

Московчани имаха своя шанс в 16-ата минута. Тогава Сейду Думбия се измъкна очи в очи с Морган Де Санктис, но се спъна и провали всичко.

Четири минути по-късно Майкон му показа как се прави - 3:0, а в 31-ата минута фантастичният тази вечер Жервиньо покачи на 4:0.

В 50-ата минута централният защитник на ЦСКА Сергей Игнашевич неволно засече топката в своята врата и Рома поведе с 5:0.

След това италианците видимо свалиха темпото и предпочетоха да запазят силите си. Георги Миланов беше един от малкото играчи на съперника, които се стараеха.

В 79-ата минута Думбия удари греда, с което доказа, че това не беше неговият ден. Почетното попадение за московчани вкара нигериецът Муса в 82-ата минута.

Така Рома изравни собствения си рекорд за най-изразителна победа в Шампионската лига. През 2006 г. "вълците" надвиха Шахтьор (Донецк) с 4:0.

В другия мач от групата тази вечер Байерн спечели с 1:0 срещу Манчестър Сити. В следващия кръг на 30 септември руският тим е домакин на баварците, а римляните ще спорят с англичаните.