Впечатляващо начало за Порто (видео+галерия)

Порто унижи БАТЕ (Борисов) с изразителното 6:0 у дома в среща от Група "Н" на Шампионската лига и показа, че тази година е готов за нещо по-сериозно. Белоруският тим, който в предишни години винаги радваше със сърцата си игра, се представи ужасно тази вечер и можеше да отнесе още по-сериозна загуба. Три гола за "драконите" заби Ясине Брахими (5', 32', 37'), а по един добавиха Джаксън Мартинес (37'), Адриан Лопес (61') и Винсент Абубакар (76'). Отделно Мартинес удари две греди.

Вратарят на гостите Сергей Черник допусна груба грешка още в 5-ата минута, като хвърли топката в краката на Брахими и той откри резултата. В 13-ата минута колумбийският му колега в атака нацели първата си греда. Интригата беше убита в рамките на пет минути между 32-ата и 37-ата. Първо Брахими премина половината терен и изстреля кълбото в мрежата за 2:0, а след това Данило центрира точно към Джаксън Мартинес, който направи 3:0.

В началото на втората част удар с глава на централния нападател се отби в напречния стълб на Черник. Шест минути по-късно обаче нищо не можеше да го спаси, след като Брахими фиксира хеттрика си с перфектно изпълнение на фаул за 4:0. Това беше третият изстрел на алжиреца към вратата и трети гол. Малко след това той беше сменен.

В 61-ата минута резултатът вече стана 5:0 след прецизен удар на Адриан Лопес след разбъркване при корнер. Шестият гол дойде в 76-ата минута, когато преотстъпеният от Барселона Кристиан Тейо намери Абубакар и той не сбърка.

В другата среща от групата Атлетико Билбао и Шахтьор (Донецк) направиха 0:0. В следващия кръг след две седмици на Порто предстои мач с украинците, а БАТЕ приема баските.