Късна, но заслужена радост за Байерн (видео+галерия)

С гол на Жером Боатенг в последната минута Байерн (Мюнхен) надви трудно Манчестър Сити с 1:0 в Бавария в мач от Група "Е" на Шампионската лига. Играчите на Джосеп Гуардиола бяха по-добрият отбор, но направиха куп пропуски. На три пъти те имаха претенции за дузпа, каквато поискаха и англичаните малко преди края. Всичко беше решено в 90-ата минута, когато Боатенг стреля силно и топката се отклони в гърба на Марио Гьотце, за да направи Джо Харт безпомощен.

Още в първата минута Томас Мюлер излезе сам срещу вратаря, но не успя да реализира, тъй като изгуби равновесие. Германецът дори искаше дузпа, но съдията подмина ситуацията. Отново Мюлер имаше шанс в 19-ата минута, но вратарят Джо Харт спаси удара му с глава.

В 21-ата минута реферът отново не посочи бялата точка в полето на гостите, след като изстрел на Марио Гьотце се отби в ръката на капитана им Венсан Компани. Шутът беше отблизо и вероятно по тази причина арбитърът си замълча.

След това англичаните се посъвзеха и чрез Един Джеко имаха две възможности. И при двете нападателят стреля силно с левия крак, но топката профуча край гредата.

Треньорът на Байерн Джосеп Гуардиола започна със схема с трима централни защитници в лицето на Бенатия, Жером Боатенг и Дейвид Алаба. Около средата на полувремето той смени постройката си на такава с четирима в отбрана, като Алаба мина в халфовата линия. Австрийският национал веднага застраши Харт с два шута в рамките на по-малко от минута, като в единия случай не уцели вратата, а в другия стражът отрази.

В 36-ата минута Томас Мюлер пропусна второто си 100-процентово положение, след като излезе сам срещу Харт, елиминира го, но след това не успя да уцели целта.

"Гражданите" от Манчестър отговориха с коварен изстрел на Бакари Саня с глава след корнер, но Мануел Нойер показа, че е на мястото си.

Байерн продължи да доминира и след почивката. В 52-ата минута Филип Лаам стреля силно по земя, но в аут. След това дойдоха силните моменти на Гьотце, който на два пъти изтормози Харт, но също без това да даде резултат. В 60-ата минута Фернандиньо игра с ръка в своето наказателно поле при опит да овладее кълбото, но и този път реферът си замълча.

Манчестър Сити намери сили да отговори с летящ плонж на Давид Силва в 63-ата минута, при който топката за малко не попадна в целта.

Мачът отиваше към своя край и Байерн все повече атакуваше. При една добра акция на "гражданите" в 84-ата минута обаче Силва като че ли беше спънат от Бенатия, но и този път не видяхме отсъждане на наказателен удар.

Боатенг намекна какво смята да направи, след като в 88-ата минута изстреля бомбен удар, отразен с мъка от Харт. Две минути по-късно вратарят обаче беше безпомощен, след като волето на бранителя спря полета си в мрежата.

В продължението Сити не беше далеч от точката, но Серхио Агуеро не успя да се възползва от грешка на защитник на Байерн, който не се разбра с Нойер.

В крайна сметка германският шампион спечели и след две седмици ще пътува до Москва за среща с ЦСКА с 3 точки в актива си. "Гражданите" пък приемат Рома, който в другия мач от групата разби руснаците с 5:1.

На "Алианц Арена" се видя знаме, принадлежащо най-вероятно на български фенове, на което пишеше "София".