Четири медала за българските атлети на Спешъл Олимпикс`2014

Четири медала спечелиха българските състезатели в третия ден на Европейските летни игри на Спешъл Олимпикс'2014 в Белгия. В турнира по лека атлетика България завоюва един златен и три сребърни отличия. Шампион на дълъг скок стана 16-годишният Валерий Досей от Пловдив. Сребърни медалисти в същата дисциплина са Илия Данаилов, 22-годишен от Банско, и Мартин Петров, 17 години от Русе, а Ана Праматарова от Бургас завърши втора в спринта на 100 метра. Мирослава Петрова, 32-годишна от Сандански, се нареди на пето място на 100 метра в нейната група. Отборът по лека атлетика е с треньори Емил Иванов и Димитрия Халилянова. Антверпен посреща над 2000 атлети с интелектуални затруднения от 58 държави от Европа, 1000 треньори, повече от 4000 доброволци и над 300 официални лица, хиляди семейства, приятели и журналисти от цял свят.