Галатасарай се измъкна от загуба в Истанбул

Отборът на Галатасарай се спаси от загуба в първия си мач от Група "D" на Шампионската лига в последната минута. Джимбом завърши 1:1 с Андерлехт, благодарение на късен гол на Бурак Йълмаз. Преди тово Денис Прает беше открил за белгийския първенец.

През първо полувреме гостите изненадаха домакините гостите със смелата си игра и на два пъти Фернандо Муслера спаси вратата си. Турците пък се задоволиха с шутове от далечно разстояние, които не затрудниха белгийския вратар.

В 52-ата минута Андерлехт успя да открие резултата. След като си спря елегантно един диагонален пас, Прает нанесе отличен удар с десния крак. Малко след попадението Алексанър Митрович можеше да удвои за гостите, но му липсваше точност в завършващия удар. Въпреки това в самия край на мача Галатасарай успя да стигне до изравняване. Орелиен Шеджу проби по левия фланг и върна към Йълмаз, който прати в екстаз феновете на тима за крайното 1:1.

Така двата тима поделят второто място в групата след първия си мач. Лидер е Борусия (Дортмунд), който победи с 2:0 Арсенал.