Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Атлетико се сгромоляса в Гърция (видео)

Испанският шампион Атлетико Мадрид започна с поражение участието си в Шампионската лига, след като загуби с 2:3 гостуването си на Олимпиакос в Пирея. Домакините изнесоха много добър мач и нито за миг не изпуснаха мача от своя контрол, след като още от самото начало на двубоя взеха аванс в резултата и го запазиха до неговия край. В същото време Атлети бе далеч от формата, която показа през миналия сезон, а по всяка вероятност и умората от дербито с Реал Мадрид през уикенда оказа влияние върху тяхната игра.

Домакините започнаха по-добре мача и още в 13-ата минута откриха резултата, за да пратят в екстаз трибуните на "Йоргос Караискакис".
Артур Масуако от 20-на метра прониза Ян Облак с диагонален шут, след като защитата на гостите бе избила центриране от корнер.

След половин час игра домакините дори удвоиха своя аванс. Ибрахим Афелай отбеляза след добра комбинация и грешка в отбраната на гостите. Костас Митроглу пропусна топката между краката си, за да отиде тя в Афелай и той отблизо да прониже Облак за 2:0. Това обаче стана след сериозно неразбирателство между двама защитници на Атлетико, които позоволиха на топката да достигне до бившия футболист на Барселона и той да попадне в почти невъзможна за грешка ситуация.

Все пак малко преди почивката Марио Манджукич с глава върна своя отбор в мача. Той заби топката в мрежата на гърците след центриране отдясно и типичен за него завършващ удар.

Въпреки това попадение обаче след почивката гостите не успяха да се вдигнат и да търсят пълен обрат, като вместо това бяха наказани за трети път. Костас Митроглу се пребори с централните защитници на Атлетико Миранда и Диего Годин и прониза за трети път Облак, реализирайки отблизо за 3:1. Антоан Гризман отбеляза втори гол за Атлети три минути преди края на срещата, но гостите нямаха време да търсят точката.