Бербо проектира победното завръщане на Монако в Шампионската лига (видео)

Отборът на Монако победи с 1:0 Байер (Леверкузен) в първия си мач от Група "С" на Шампионската лига. Българинът Димитър Бербатов имаше заслуга за победното попадение на Жоао Моутиньо, след като изведе португалеца отлично сам срещу вратаря.

През първата част на мача двата тима не успяха да си отбележат гол. Най-чистото положение бе за гостите секунди преди последния съдийски сигнал за почивката. Тогава след грешен пас на Андреа Раджи Гонсало Кастро се оказа на чиста позиция, но ударът му бе отклонен от Лайвин Курзава и топката мина встрани.

Резултатът бе открит в 61-ата минута, когато след центриране на Курзава, Бербатов много елегантно изведе с глава Жоао Моутиньо на стрелкова позиция, който успя да прати топката в мрежата, въпреки шпагата на Емир Спахич. Това бе първият удар в очертанията на вратата на монегаските, но той се оказа успешен.

Веднага след гола Митко можеше да удвои, но ударът му с глава бе спасен от Бернд Лено. До края на мача домакините решиха да действат предпазливо и успяха да задържат съперника далеч от вратата на Даниел Субашич. Така след десет години отсъствие от най-комерсиалния европейски клубен турнир Монако започна с победа кампанията.