Левски победи румънци в първата си контрола (видео+галерия)

Левски победи румънци в първата си контрола

Шампионът и носител на Купата на България Левски победи румънския Питещ със 76:72 в първата си контрола преди началото на новия сезон. Съперникът на "сините" е шести от последното издание на шампионата на северната ни съседка, а днес затрудни максимално българите, които стигнаха до успеха след продължение - редовните 40 минути в зала "Универсиада" завършиха при резултат 68:68.

Неофициален дебют за столичани направиха новите попълнения Павлин Иванов, Милян Пупович и Стоян Гюроски. В игра за шампионите се появи и Станимир Маринов, който обаче води съдебна битка с досегашния си клуб Балкан (Ботевград). Друг нов играч, който записа минути е Димитър Димитров. Националът прекара последната година в Австрия, а преди това отново игра за "синия" отбор.
Шампионът Левски с първа контрола
Брандън Хийт не бе по екип за мача, защото е назад с подготовката, а други двама играчи, които тренират с Левски не взеха участие - Никола Гайдаджиев и Крум Дойчинов. Гайдаджиев е син на президента на клуба Леон Гайдаджиев и се завръща при шампионите след тригодишно отсъствие.
Треньор на домакините бе Тони Дечев, който ще изпълнява функциите в отсъствието на Тити Папазов през следващия месец. Папазов ще се изявява в телевизионно риалити шоу в опит да намери нови спонсори на отбора си.