Дъжд обърка програмата на аржентинския шампионат

Двубоят на Бока Хуниорс у дома срещу Расинг Клуб в мач от седмия кръг на аржентинското първенство беше прекратен заради буря и наводнен терен. Главният съдия Федерико Белигой прекрати срещата в 57-ата минута при резултат 1:0 в полза на Бока. Кайери се разписа за домакините в средата на първата част. До момента "златисто-жълтите" имат две победи под ръководството на новия треньор Родолфо Аруабарена, който преди няколко седмици замени Карлос Бианки.

Двубоят на лидера Ривър Плейт като гост срещу Арсенал Саранди беше отложен заради буря. "Милионерите" са на първо място в класирането с актив от 16 точки и без нито едно допуснато поражение, докато Бока Хуниорс е с 9 точки на десета позиция. Друг от грандовете Индепендиенте победи с 5:3 у дома Килмес и заема втората позиция в класирането в Аржентина, на точка след временния лидер. В следващия кръг Индепендиенте ще играе срещу Ривър Плейт на стадион "Монументал".

Велес Сарсфийлд пък загуби при гостуването си срещу Белграно с 0:1 и изостава на 3 точки след Ривър Плейт. Голът на победата реализира младият Лукас Заларайън в мач номер 150 на треньора Рикардо Зилински начело на Белграно. По-късно тази вечер Нюелс Олд Бойс е домакин на Олимпо.