Полша излъга Франция с 3:2 и двата тима продължиха напред на Мондиал 2014

Франция постигна своето в двубоя срещу домакина на Световното първенство - Полша и спечели точка след поражение с 2:3 (18:25, 25:21, 23:25, 25:22, 12:15). Така "петлите" си осигуриха първото място в Група Е и избегнаха сблъсък в следващата фаза с единствения отбор на Мондиала, който до момента не познава вкуса на поражението - Бразилия.

Двата тима предложиха на зрителите в Лодз зрелищен спектакъл, в който често разменяха ролите си. Най-интересно бе в третата част. В нея Полша поведе с 8:6, но скоро "петлите" обърнаха до 12:10 и 16:14 в своя полза стигна се до равенство при 18:18 и едва тогава "Дружина полска" съумя да дръпне с две точки и да вземе глъдка въздух преди края на гейма. С този аванс момчетата на Стефан Антига си осигуриха частта. Четвъртата част пък бе категорично за Франция, като превъзходството на тима на Лоран Тили бе далеч по-категорично от показваното от резултата. "Петлите" започнаха с 10:3 и продължиха да държат удобна преднина при 16:11. Едва в края Полша съумя да настигне съперника си, но това бе повече резултат от загубата на концентрация в редиците на Франция, отколкото изравняване на статуквото. В тайбрека Франция отново започна по-мобилизирано и поведе с 6:4 и 10:8. Полша обаче изравни при 10:10 и в крайна сметка ликува с победата от мача.

Продължителната среща даде възможност на двамата наставници да пуснат в игра всичките си състезатели. Най-резултатен бе вторият диагонал на Франция Мори Сидибе с 21 точки.