Марсилия се доближи на точка от върха

Отборът на Олимпик Марсилия записа трета поредна победа в Лига 1 и вече е само на точка от лидера в класирането Лил. Футболистите на Марсело Биелса не срещнаха сериозни трудности при гостуването си на Евиан и се наложиха с 3;1. Головете отбелязаха Андре-Пиер Жиняк, Жилбер Имбула и Флориан Товен, а за домакините се разписа Кларк Н'Сикулу.

Жиянк осигури перфектен старта на Марсилия с попадение още в първата минута. В самия край на полувремето Имбула вкара за 0:2, а Товен уби интригата с точен изстрел в 63-ата минута. Почетният гол на Н'Сикули падна чак в добавеното време.