Лесна победа нареди Севиля сред лидерите (видео)

Отборът на Севиля излезе на трето място в класирането на Примера след домакински успех над Хетафе с 2:0. Карлос Бака от дузпа и Алейкс Видал отбелязаха головете за тима от "Рамон Санчес Писхуан", който вече има 7 точки след първите три кръга и се изравни с Валенсия и шампиона Атлетико Мадрид.

Севилци имаха проблеми само до първия гол, който падна в 44-ата минута. Точен от бялата точка беше колумбийският национал Бака. След почивката Анхел Лафита пропусна чудесна възможност да изравни, но ударът му с глава мина встрани от целта. Карлос Бака също направи няколко пропуска, а в 87-ата минута Видал отблизо подсигури трите точки за отбора на Унай Емери.