Лидия Иванова е шеста в генералното класиране на ЕК по плувен маратон

Лидия Иванова – Спортен талант на "Еврофутбол”, се класира на шесто място в генералното подреждане на Европейската купа по плувен маратон. 24-годишната софиянка постигна две осми места във финалния кръг в Кастелабате (Италия), което й осигури влизането в ТОП 6 на Стария континент. Навръх Кръстовден, 14.09.2014 г., Лидия преодоля 5-километровото разстояние в Тиренско море за 1:16:22 часа, което й отреди осма позиция в дисциплината. Победителка стана представителката на домакините Ариана Бриди.

Вчера, при изключително тежки условия и бурно море, което затрудни всички участници, българката завърши отново на осмо място в олимпийската дисциплина на 10 километра. Първа финишира световната шампионка Кери-Ан Пейн от Великобритания.

Медийни партньори на програма "Спортни таланти" за 2014 г. са: Дарик радио, БНР, телевизиите ТВ7, News7 и Канал 3, вестниците "Дума", "Стандарт" "Марица” и "Еврофутбол”, информационните агенции КРОСС и БГ НЕС, както и сайтовете www.gong.bg, www.sportal.bg, www.viasport.bg, www.bgathletic.com, www.dir.bg, www.winner.bg, www.ngobg.info,  www.chuime.bg  и actualno.bg.