Първа победа като гост за Рубин, Благо Георгиев с жълт картон

Отборът на Рубин компенсира загубените точки от миналия кръг, когато допусна късно изравнително попадение срещу Уфа, и спечели с 2:1 гостуването си на Ростов. Игор Портнягин беше големият герой за казанци. Централният нападател отбеляза и двата гола за Рубин и донесе на тима си първи успех на чужд терен през сезона.

Бившият бъгарски национал Благой Георгиев игра цял мач за Рубин и получи жълт картон през второто полувреме. Иначе Благо беше познатият диригент в халфовата линия на гостите и постави началото на повечето опасни атаки към вратата на Ростов.

Резултатът беше открит в 9-ата минута, когато Тимофей Калачов центрира в наказателното поле, Максим Григориев  надскочи Руслан Камболов и не остави шансове на вратаря Рижиков. само две минути по-късно Рубин успя да изравни. Протнягин беше оставен непокрит и без да се бави насочи топката във вратата. Асистенцията за гола направи Гьокдениз Карадениз.

В 37-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат. Максим Канунников стреля, а Портнягин, падайки съумя да насочи топката в мрежата зад Стипе Плетикоса. През второто полувреме темпото на игра спадна, което беше от полза за Рубин.

В класирането тимът на Благо Георгиев е на 8-о място с 10 точки. Ростов има само 4 точки и заема 14-а позиция. В следващия кръг Рубин гостува на Кубан, а Ростов приема лидера Зенит.