Лукойл пропиля 18 точки аванс и загуби от Арис

Българският вицешампион Лукойл Академик записа втора поредна загуба по време на двудневното си турне в Гърция. След като вчера остъпиха на ПАОК, днес "студентите" загубиха и от другия солунски отбор - Арис. Тимът пропиля аванс от 18 точки и загуби с 85:86.

Българите изиграха отлично първо полувреме, след което имаха преднина от 53:43. Силните минути за родния тим продължиха и през третата част, в която преднината им достигна 65:47, а след 30 минути те все още бяха начело - 68:57.

Всичко се срина за българите през последната четвърт, когато домакините заиграха изключително агресивна защита и водени от новите си американски попълнения стигнаха до пълен обрат, триумфирайки с 85:86.

Чарлз Томас бе най-резултатен за Лукойл Академик с 16 точки, Николай Грозев добави 14, а Крис Минков - 13.

За Арис Александър Везенков се отчете с 12, а най-много реализира ЛаМаркъс Рийд - 19 точки.