Борусия (Д) набира скорост, Кагава отбеляза в повторния си дебют

Отборът на Борусия (Дортмунд) спечели категорично с 3:1 над гостуващия Фрайбург в среща от третия кръг на Бундеслигата. Шинджи Кагава ознаменува повторния дебют и силната си игра с гол в 41-ата минута. Преди това, в 34-ата, точен за вестфалския тим на Юрген Клоп беше Адриан Рамос. Пиер-Емерик Обамеянг затвърди успеха с 78-ата минута. В 90-ата точен за гостите беше Оливер Зорг. Това е втора поредна победа за дортмундци след фаулстарта срещу Байер (Леверкузен).

Шинджи Кагава беше поставен като плеймейкър зад Адриан Рамос. Домакините стартираха силно и бързо стигнаха до две интересни положения. В седмата минута Кевин Гроскройц беше изведен в наказателното поле, но стреля на половин метър от далечната греда.

В деветата Хенрих Мхитарян падна в наказателното поле след спорно съприкосновение с Марк-Оливер Керп. Съдията замълча при съмнителното положение. В 21-ата минута Гроскройц беше изведен в наказателното поле от Кагава, центрира остро, но Керп се намеси решаващо, рискувайки да си отбележи автогол.

В 34-ата минута Кагава даде хубав пас с външен фалц към включилия се отляво Блашчиковски, той центрира и Рамос сложи крак, за да попадне топката в мрежата - 1:0. До края на полувремето "жълто-черните" натиснаха газта и заредиха положения. Стотина секунди след гола се получи идентична атака, но ударът не беше точен. В 38-ата Рамос стреля с глава в аут, а минута по-късно ниският шут на Мхитарян беше предугаден от вратаря. В 41-ата минута Рамос проби отдясно и върна към дузпата, Мхитарян пропусна и оставеният сам Кагава стреля точно в близкия ъгъл за 2:0.

И през втората част Борусия беше властелинът на терена. В 49-ата минута Адриан Рамос получи топка на 14 метра от голлинията, но тялото му остана назад и топката отиде много високо. В 64-ата минута голяма част от 80 200-те зрители на "Сигнал Идуна Парк" изпратиха с аплодисменти Кагава, който отстъпи място на Чиро Имобиле.

Италианският нападател имаше добър шанс в 67-ата минута, финтира съперник и навлезе в наказателното поле, но изстрелът не затрудни вратаря на Фрайбург Роман Бюрки. В 78-ата току-що влезлият Обамеянг използва скоростта си, напредна в наказателното поле и пусна покрай вратаря за 3:0.

В 90-ата минута сякаш защитата на Борусия подари гол на гостите. Роман Вайденфелер и защитниците просто изгледаха диагоналния удар на Зорг, след който наглед лесната топка влезе в далечния ъгъл.

Снимки: Getty Images/Guliver