Лукойл отстъпи на ПАОК в първата си контрола

Вицешампионът Лукойл Академик загуби първата си контрола от краткото турне в Гърция, отстъпвайки на ПАОК (Солун) със 70:74. Съперникът на "студентите" завърши на четвърта позиция в местното първенство през сезон 2013/2014.

Гърците бяха напред в резултата през почти целия мач, като след първата четвърт водеха с 18:21, а на почивката преднината им бе нараснала до пет точки - 34:39.

Българите бяха догонващи и през цялата трета четвърт, след която губеха с 57:61, а в заключителните десет минути не успяха да стигнат до обрат и отстъпиха със 70:74.

Крис Минков вкара 12 точки за Лукойл, а Тенчо Банев и Веселин Веселинов останаха с по 10.

Костас Какарудис вкара 16 точки за ПАОК, а Джулиан Вон - 14.

ПАОК - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК 74:70 (21:18, 18:16, 22:23, 13:13)

ПАОК: Ляпис, Картър 2, Хараламбидес 11, Цочлас 13, Какарудис 16, Лангфорд 5, Дедас 4, Маргаритис 3, Котас, Одъм 6, Вон 14, Салустрос

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Къри 6, Франсис, Смит 8, Грозев 8, Веселинов 10, Ларсън 5, Минков 10, Илиев, Томас 11